PC6400GT
PC6400GT
  • Childlock
    Childlock
  • Sensor control system
    Sensor control system
  • HeatControl
    HeatControl
Specification
FEATURES
Rapid preheating Yes ChildLock Yes Frame inox
Number of power levels 9 Residual heat indicator Yes Front right heating zone dimension (cm) 14.5
Technical data
Frequency 50 Connection type 3N~230/400 V Country of Origin on Rating Label no_data_PDM
Cut out size - depth 49 cm Cut out size - width 56 cm Display color Red
Edge finish Frame Gross volume 0.0378 m³ Total power of hob 6.5 kW
In-furniture depth 4.2 cm Net depth 50.5 cm Net height 5 cm
Net weight 7.2 kg Net width 57.5 cm Number of heating elements 4
Position of connection cable inlet Middle - rear Position Of Connection Cable Middle - rear Power Supply Voltage 230V / 400V